Продукция

Зміни щодо використання РРО при продажі медвиробів та ліків

Офіс великих платників повідомляє, що Законом України від 23.11.2018 №2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон №2628) внесено зміни до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Так, згідно з доповненим абзацом четвертим п. 296.10 ст. 296 Кодексу, норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Також Законом №2628 внесено відповідні зміни до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).

Статтею 2 Закону №265 уточнено, що вироби медичного призначення (медичні вироби) це - будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

За результатами внесених змін пільги, передбачені ст. 9 Закону №265 щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок, не розповсюджуються на осіб, які здійснюють торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Отже, відповідно вищезазначених змін, з 01 січня 2019 року платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення за готівку зобов’язані використовувати РРО (незалежно від обсягу доходу).

Sfs.gov.ua

 

15. ДП «Медичні закупівлі України» залучає міжнародні організації до закупівель через «ProZorro» - http://moz.gov.ua/article/news/dp-medichni-zakupivli-ukraini-zaluchae-sche-odnu-mizhnarodnu-organizaciju-do-zakupivel-cherez-prozorro

Відтепер ДП «Медичні закупівлі України» проводитиме закупівлі за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria) через українську електронну систему ProZorro.

Перші тендери будуть оголошені вже цього місяця. Закуповуватимуть ліки, засоби захисту органів дихання та логістичні послуги для тубдиспансерів та регіональних офісів Центру громадського здоров’я.

Раніше закупівлі в межах програм Глобального фонду здійснювали недержавні громадські організації за власними процедурами. Нині в електронній системі вже створено ідентифікатор Глобального фонду. Це дозволить оперативно і просто аналізувати ціни на продукцію - всі дані про тендери будуть доступні для моніторингу.

Крім того, завдяки перенесенню закупівель від Глобального фонду та Світового банку в українську електронну систему, бізнес отримує можливість орієнтуватись і бачити всі закупівлі від таких потужних міжнародних організацій на одному майданчику. Це означає відкриту і здорову конкуренцію, що забезпечить кращі цінові пропозиції. Сьогодні в системі вже зареєстровано понад 200 тисяч постачальників, що мають можливість в режимі реального часу поспілкуватись із замовником та уточнити всі незрозумілі для них аспекти тендеру.

Нагадаємо, минулого року МОЗ України розпочало черговий етап змін у системі забезпечення українцями ефективними якісними ліками. 25 жовтня міністерство зареєструвало ДП «Медичні закупівлі України» — централізовану агенцію медичних закупівель, що спеціалізується на закупівлях лікарських засобах та медичних виробів. У співпраці з міжнародними партнерами ця агенція медичних закупівель має перебрати всі професіональні стандарти і процедури. ДП має забезпечити створення центру закупівельної експертизи ліків і буде допомагати регіонам підвищувати ефективність використання своїх місцевих видатків на закупівлю ліків і медвиробів.

Moz.gov.ua